21 бер. 2020 р.

Увага, вчителі!!!

Шановні колеги! До завершення обговорення проєкту Держстандарту базової середньої освіти залишилося обмаль часу. Прошу всіх долучитися до цього процесу. Підготовлено звернення заслужених учителів України до Президента . Прошу всіх, хто хоче долучитися до звернення, поставити свої підписи у коментарія у формі Прізвище, ім'я по батькові, посада, ЗЗСО, місто, область. Вашій увазі текст звернення. ‼️‼️‼️Ми, заслужені вчителі України, які викладають українську мову та літературу, зарубіжну літературу і мають значний досвід роботи в школі, звертаємося до Вас як до гаранта Конституції України, захисника прав і свобод громадян щодо вкрай небезпечної ситуації, яка склалася в галузі середньої освіти.
У тривожний для України час, коли необхідно приділити особливу увагу вихованню моралі та громадянських якостей молоді, Міністерство освіти і науки України прагне протягти на затвердження новий проєкт Державного стандарту базової середньої освіти, де вперше за часів Незалежної України знищуються такі важливі світоглядні предмети, як українська література та зарубіжна література.
Під виглядом упровадження інтеграції навчальних предметів та посилення вивчення мов в мовно-літературній галузі проєкту Державного стандарту базової середньої освіти зникли поняття «художня література», «українська література», «зарубіжна література», «читання художньої літератури» і т. п. Літературний компонент у цьому проєкті становить не більше 10%, що призведе до відриву української нації від духовних здобутків світу та гуманітарної катастрофи в державі.
Уже близько року вчителі й науковці доводять непрофесійність і шкідливість такого підходу до реформування мовно-літературної галузі. Громадськість направила вже шість відкритих звернень і сотні пропозицій щодо проєкту в МОН. Але ані розробники проєкту, ані Міністерство освіти і науки не чують і не реагують на зауваження й пропозиції.
Проєкт Державного стандарту базової середньої освіти було створено в антидемократичний спосіб. Його створювали таємно від громадськості за міжнародні гранти. До групи розробників не були долучені досвідчені фахівці. У проєкті Державного стандарту базової середньої освіти (2019, 2020) було виявлено плагіат із Державного стандарту початкової освіти. Жодного разу Міністерство освіти і науки не організувало відкритого обговорення проєкту, консультацій із громадськістю у режимі конференцій, науково-методичних семінарів, круглих столів, онлайн-платформ тощо. Громадське обговорення 2019 року відбулося формально, адже жодної пропозиції фахівців, учителів-практиків не було враховано. Жодної з обіцянок чиновників (Л. Гриневич, В. Карандія) не було виконано в процесі створення цього проєкту.
У нас є небезпідставні побоювання, що й громадське обговорення 2020 року не дасть ніяких результатів.
У зв’язку з цим просимо Вас, шановний пане Президенте України, особисто розібратися в цьому питанні, стати на захист художньої літератури (української та зарубіжної), а відповідно – і на захист всіх дітей України, у яких не можна забирати право вивчати художню літературу України та світу!
Ми просимо Вас призначити нам зустріч із Вами, на якій би ми разом змогли знайти вихід із небезпечної ситуації.
Будь ласка, почуйте вчителів та не дайте можливості «спалювати» книжки в Україні, за яку Ви відповідаєте як Президент та гарант Конституції.
Давайте залишимо дітям найкращі книжки світу!
Відповідальна особа від педагогічної громадськості України – Горобченко Ірина Вікторівна, завідувач міського методичного кабінету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області, головний редактор журналу «Всесвітня література в сучасній школі».
Відповідальна особа від заслужених учителів України – Каєнко Олександр Васильович, учитель зарубіжної літератури Новоукраїнського НВК "Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови - гімназія "Лідер", заслужений учитель України, головний редактор журналу «Всесвітня література в сучасній школі», Кіровоградська область.

Немає коментарів:

Дописати коментар